AF0805FR-0768R1L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AF0805FR-0768R1L
Beschreibung:
RES 68.1 OHM 1% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 68.1 Ohms
Series AF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W