AIAP-01-681K-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIAP-01-681K-T
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
FIXED IND 680UH 180MA 6.4 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 180 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.360" L (3.30mm x 9.14mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.4Ohm Max
Inductance 680 µH
Series AIAP-01
Type Wirewound
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 1.2MHz