AICC-02-2R7M-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AICC-02-2R7M-T
Beschreibung:
IND 2.7UH 0.595A 280M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 595 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.245" L (2.80mm x 6.22mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 96MHz