Zuhause / Single IGBTs / AIGW50N65H5XKSA1
minImg
AIGW50N65H5XKSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
AIGW50N65H5XKSA1
Paket:
PG-TO247-3-41
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT 650V TO247-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 25A, 12Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 490µJ (on), 140µJ (off)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 21ns/156ns
Supplier Device Package PG-TO247-3-41
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series Automotive, AEC-Q101, Trenchstop™ 5
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 1018 nC
Power - Max 270 W