AIMC-0805-56NJ-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIMC-0805-56NJ-T
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 56NH 300MA 750MOHM SMD
Auf Lager : 682
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 18 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 56 nH
Series AIMC-0805
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 800MHz