AISC-0402-1N2S-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-0402-1N2S-T
Hersteller:
Abracon LLC
Paket:
0402
Beschreibung:
FIXED IND 1.2NH 1300MA 60 MOHM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 13 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 1.2 nH
Series AISC-0402
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 12GHz