Zuhause / Fixed Inductors / AISC-0402F-18NJ-T
minImg
AISC-0402F-18NJ-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-0402F-18NJ-T
Hersteller:
Abracon LLC
Paket:
0402
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 1.4A 46 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 46mOhm Max
Inductance 18 nH
Series AISC-0402F
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3GHz