Zuhause / Fixed Inductors / AISC-0805-R082J-T
minImg
AISC-0805-R082J-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-0805-R082J-T
Hersteller:
Abracon LLC
Paket:
0805
Beschreibung:
FIXED IND 82NH 400MA 420MOHM SMD
Auf Lager : 2652
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 50 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 420mOhm Max
Inductance 82 nH
Series AISC-0805
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.3GHz