Zuhause / Fixed Inductors / AISC-1008-R018J-T
minImg
AISC-1008-R018J-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-1008-R018J-T
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 18NH 1A 110 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 50 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Inductance 18 nH
Series AISC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5GHz