Zuhause / Fixed Inductors / AISC-1008-R027J-T
minImg
AISC-1008-R027J-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-1008-R027J-T
Paket:
1008 (2520 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 27NH 1A 130 MOHM SMD
Auf Lager : 528
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 55 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 27 nH
Series AISC-1008
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.6GHz