Zuhause / Fixed Inductors / AISC-1812H-820K-T
minImg
AISC-1812H-820K-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISC-1812H-820K-T
Paket:
1812
Beschreibung:
FIXED IND 82UH 200MA 2.08OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.08Ohm Max
Inductance 82 µH
Series AISC-1812H
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5MHz