AISM-1008-100J-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISM-1008-100J-T
Hersteller:
Abracon LLC
Paket:
1008
Beschreibung:
IND 10UH 0.00252A 3500M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.5Ohm Max
Inductance 10 µH
Series AISM-1008
Type Molded
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 33MHz