AISM-1008-560J-T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISM-1008-560J-T
Paket:
1008
Beschreibung:
IND 56UH 0.00252A 12100M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 75 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12.1Ohm Max
Inductance 56 µH
Series AISM-1008
Type Molded
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz