AISM-1812H-4R7M
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISM-1812H-4R7M
Paket:
1812
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
FIXED INDUCTOR SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series AISM-1812H
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 35MHz