AISM-1812H-8R2K
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AISM-1812H-8R2K
Paket:
1812
Beschreibung:
INDUCTOR MOLDED WOUND SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 10 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.165" L x 0.126" W (4.20mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series AISM-1812H
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 25MHz