AIUR-03-821K
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIUR-03-821K
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
FIXED IND 820UH 240MA 1.8 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 820 µH
Series AIUR-03
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.5MHz