AIUR-04-123J
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIUR-04-123J
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
FIXED IND 12MH 40MA 40 OHM TH
Auf Lager : 1694
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 40mA
Inductance Frequency - Test 79.6 kHz
Q @ Freq 40 @ 79.6kHz
Height - Seated (Max) 0.441" (11.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 40 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia (8.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40Ohm Max
Inductance 12 mH
Series AIUR-04
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 400kHz