AIUR-09-391K
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIUR-09-391K
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
FIXED IND 390UH 590MA 1.3 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 590 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.3Ohm Max
Inductance 390 µH