AIUR-11-390K
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AIUR-11-390K
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 1.6A 78 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.375" Dia (9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
Inductance 39 µH