Zuhause / Oscillators / AMPMADB-66.6666T3
minImg
AMPMADB-66.6666T3
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AMPMADB-66.6666T3
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ CMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 160µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series AMPM
Function Standby (Power Down)
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator MEMS
Frequency 66.6666 MHz