Zuhause / Oscillators / AMPMAGA-66.6600T
minImg
AMPMAGA-66.6600T
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AMPMAGA-66.6600T
Beschreibung:
MEMS OSC XO 66.6600MHZ CMOS SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series AMPM
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Base Resonator MEMS
Frequency 66.66 MHz