Zuhause / Oscillators / AMPMEGB-2.0972T3
minImg
AMPMEGB-2.0972T3
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
AMPMEGB-2.0972T3
Beschreibung:
MEMS OSC XO MHZ SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 160µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output -
Mfr Abracon LLC
Base Resonator MEMS
Frequency 2.0972 MHz