AOZ8310DI-12
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Produkt-Nr.:
AOZ8310DI-12
Paket:
2-DFN (1.6x1)
Beschreibung:
TVS DIODE 12VWM 30VC 2DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45A (8/20µs)
Applications USB
Capacitance @ Frequency 275pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 13.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (1.6x1)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Package / Case 2-UDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)