AOZ8310DI-20
Alpha & Omega Semiconductor Inc.
Produkt-Nr.:
AOZ8310DI-20
Paket:
2-DFN (1.6x1)
Beschreibung:
TVS DIODE 20VWM 44VC 2DFN
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A (8/20µs)
Applications USB
Capacitance @ Frequency 165pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1200W (1.2kW)
Product Status Active
Supplier Device Package 2-DFN (1.6x1)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 44V
Package / Case 2-UDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V (Max)