Zuhause / RF Antennas / APARC2505-S2450
minImg
APARC2505-S2450
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
APARC2505-S2450
Beschreibung:
RF ANT 2.4GHZ CER PATCH IPEX
Benutzer handbuch
Frequency Range 2.45GHz
Applications Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination IPEX
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.217" (5.50mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Bluetooth, General ISM, WiFi
VSWR 2.5
Series APAR
Antenna Type Ceramic Patch
Frequency (Center/Band) 2.45GHz
Mfr Abracon LLC
Features Cable - 150mm
Return Loss -
Package Box
Gain 0.5dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)