Zuhause / RF Antennas / APARN1204-S2450
minImg
APARN1204-S2450
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
APARN1204-S2450
Beschreibung:
COMP WIFI/BLUETOOTH/BLE PTCH ANT
Benutzer handbuch
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz
Applications Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.157" (4.00mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
VSWR 3
Series APARN
Antenna Type Ceramic Patch
Frequency (Center/Band) 2.45GHz
Mfr Abracon LLC
Features -
Return Loss -7dB
Package Tape & Reel (TR)
Gain 2dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz)