Zuhause / RF Antennas / APRG2512F01-0100S
minImg
APRG2512F01-0100S
Abracon LLC
Produkt-Nr.:
APRG2512F01-0100S
Hersteller:
Abracon LLC
Beschreibung:
GPS L1+L2, GLONASS, IRIDIUM ANT
Benutzer handbuch
Frequency Range 1.215GHz ~ 1.239GHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.625GHz
Applications Iridium, GLONASS, GPS
Number of Bands 4
Ingress Protection -
Termination IPEX-1(F)
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 0.488" (12.40mm)
Product Status Active
RF Family/Standard Navigation
VSWR 1.63
Series APR
Antenna Type Ceramic Patch
Frequency (Center/Band) 1.227GHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.625GHz
Mfr Abracon LLC
Features Cable - 100mm
Package Tray
Gain 28dBi
Frequency Group UHF (1GHz ~ 2GHz)