Zuhause / IGBT Modules / APTGLQ25H120T2G
minImg
APTGLQ25H120T2G
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
APTGLQ25H120T2G
Paket:
SP2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IGBT MODULE 1200V 50A 165W SP2
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.43 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP2
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.42V @ 15V, 25A
Package / Case Module
Power - Max 165 W