Zuhause / IGBT Modules / APTGLQ300SK120G
minImg
APTGLQ300SK120G
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
APTGLQ300SK120G
Paket:
SP6
Beschreibung:
IGBT MODULE 1200V 500A 1500W SP6
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Buck Chopper
Current - Collector (Ic) (Max) 500 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 17.6 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP6
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.42V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1500 W