APTGV50H120T3G
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
APTGV50H120T3G
Paket:
SP3
Beschreibung:
IGBT MODULE 1200V 75A 270W SP3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 75 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.6 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package SP3
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 50A
Package / Case SP3
Power - Max 270 W