AR0603JR-073K6L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AR0603JR-073K6L
Beschreibung:
RES 3.6K OHM 5% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 3.6 kOhms
Series AR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W