AT0805DRE0718R7L
YAGEO
Produkt-Nr.:
AT0805DRE0718R7L
Beschreibung:
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/8W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.7 Ohms
Series AT
Power (Watts) 0.125W, 1/8W