Advanced Thermal Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
ATS-15F-32-C2-R0
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Shape | Rectangular, Fins |
| Material | Aluminum |
| Product Status | Active |
| Fin Height | 0.450" (11.43mm) |
| Series | pushPIN™ |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 21.46°C/W @ 100 LFM |
| Type | Top Mount |
| Length | 2.280" (57.90mm) |
| Mfr | Advanced Thermal Solutions Inc. |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Material Finish | Blue Anodized |
| Package | Bulk |
| Attachment Method | Push Pin |
| Width | 1.450" (36.83mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Diameter | - |
| Package Cooled | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Base Product Number | ATS-15F |