International Rectifier
Produkt-Nr.:
AUIRGP66524D0-IR
Hersteller:
Paket:
TO-247AC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IGBT WITH ULTRAFAST SOFT RECOVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
71
$4.047
$287.337
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Test Condition | 400V, 24A, 10Ohm, 15V |
| Input Type | Standard |
| Reverse Recovery Time (trr) | 176 ns |
| Switching Energy | 915µJ (on), 280µJ (off) |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 60 A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 600 V |
| Td (on/off) @ 25°C | 30ns/75ns |
| Supplier Device Package | TO-247AC |
| Current - Collector Pulsed (Icm) | 72 A |
| Series | - |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic | 1.9V @ 15V, 24A |
| Package / Case | TO-247-3 |
| Gate Charge | 50 nC |
| Power - Max | 214 W |
| Mfr | International Rectifier |
| Package | Bulk |
| IGBT Type | Trench |
| Base Product Number | AUIRGP66524 |