Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
AUIRLU3114Z
Hersteller:
Paket:
PG-TO251-3
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
AUIRLU3114Z - 20V-40V N-CHANNEL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
261
$1.0925
$285.1425
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | N-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 3810 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 56 nC @ 4.5 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 4.9mOhm @ 42A, 10V |
| Supplier Device Package | PG-TO251-3 |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 2.5V @ 100µA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 40 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101, HEXFET® |
| Power Dissipation (Max) | 140W (Tc) |
| Package / Case | TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Mfr | Infineon Technologies |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 130A (Tc) |
| Vgs (Max) | ±16V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 4.5V, 10V |
| Package | Bulk |