AZ165-2C-12A
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-2C-12A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 100 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 46 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC