AZ165-2C-240A
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-2C-240A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 7 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC