AZ165-3C-48D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-3C-48D
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 38.4 VDC