AZ165-4C-120A
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-4C-120A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 4.55 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 96 VAC