AZ165-4C-12D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-4C-12D
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series AZ165
Operate Time 25 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC