AZ165-4C-240A
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ165-4C-240A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 5 A
Termination Style Plug In
Coil Current 5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 22 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Contact Material Silver Cerium (AgCe)
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 192 VAC