AZ2100-1A-24DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2100-1A-24DEF
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 40A 24V
Auf Lager : 1685
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 36.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 660 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC