AZ2100-1CE-110DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2100-1CE-110DEF
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 110V
Auf Lager : 496
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 8.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 13.45 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC