AZ2150-1AE-18DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2150-1AE-18DEF
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 47.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 380 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 13.5 VDC