AZ2150-1AE-22D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2150-1AE-22D
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 2.2 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series AZ2150
Operate Time 12 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 22VDC