AZ2150-1C-15DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2150-1C-15DE
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 58.6 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 256 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.5 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 15VDC
Must Operate Voltage 11.25 VDC