AZ21501-1AE-120AEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-120AEF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 39.5 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 3.04 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 36 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 90 VAC