AZ21501-1AE-12AE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-12AE
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 444.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 27 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 3.6 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9 VAC