AZ21501-1AE-12DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-12DE
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 96 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC