AZ21501-1AE-220AE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-220AE
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 13.49 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 66 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 220VAC
Must Operate Voltage 165 VAC